Loading...
הרכב צמחי ייחודי מתמציות יבשות מרוכזות של פטריות כח יפניות המשמש לחיזוק כללי של הגוף וההגנה עליו .

פורמט

כמוסות

מינון ואופן שימוש

אופני שימוש ומינונים : 1-3 כמוסות, שלוש פעמים ביום. קונטרה אינדיקציה: התכשיר בטוח לשימוש וללא תופעות לוואי. הריון והנקה: אין מספיק מידע, ולכן רצוי להימנע משימוש בתקופה זו.

תכולה

90 יח

-->

הרכב צמחים

 • פטריית ריישי | גנודרמה (Ganoderma )
  פטריית ריישי | גנודרמה
  שם עברי פטריית ריישי | גנודרמה
  שם עממי Ganoderma
  שם סיני Ling Zhi
  שם בוטני Ganoderma lucidum

  למרות שימושה הרב של פטריית הריישי כמזון או כצמח מרפא ביפן(פטריות כח יפניות) מוצאה המקורי של הפטריית הינו בסין, שם היא גדלה על גבי גזעי העצים באקלים מונסוני לח.  זוהי פטרייה גדולת מימדים ביחס לפטריות המרפא בעולם, בוהקת בצבעי אדום, סגול, חום ושחור, אך הזן האדום הוא הנפוץ ביותר לצורכי הרפואה.  השימוש בפטרייה הולך אל העבר הרחוק של הרפואה הסינית החל מתקופת שושלת מינג והיתה מותרת לשימוש אך ורק למשפחת המלוכה בסין והיה איסור להשתמש בפטרייה זו מחוץ לכותלי המדינה בעקבות איסור של הקיסר. כיום סגולותיה של הפטרייה נדדו ברחבי העולם ולכן פטריית הגנודרמה הינה אחד הצמחים השימושיים ביותר ברפואת הצמחים העולמית וקיבל את שם הכינוי "פטריית כח"או "פטריות כח" . בעבר נהגו לאסוף את הפטריות מהבר ומחירן היה גבוה ביותר, ואילו כיום מגיע עיקר חומר הגלם המשמש למטרות רפואה מגידולים חקלאיים מסחריים. הגנודרמה מוגדרת כאדפטוגן : צמח בעל השפעה על האדרנל ויכולת להגביר סבולת הגוף, פיזית ומנטלית – מסייע במצבי דחק. פטריות כח יפניות תופעות לוואי:ברפואת הצמחים המודרנית נחשבת הפטרייה לאדפטוגן עדין באופן יחסי, שאינו גורם בדרך כלל לתופעות של המרצת יתר וחוסר שקט האופייניות לעתים הצמחים אשר מחזקים את אנרגיית הגוף כגון : ג'ינסינג קוראני אדום או שוש קירח. לכן לפטרייה סגולה רפואית כצמח מרפא המתאים גם לטיפוסים אקטיביים הסובלים מחום.  היא נחשבת לצמח תומך מצוין בפורמולות המיועדות לטיפול ארוך טווח בסוכרת, לתמיכה ולמניעת סרטן ולאיזון לחץ דם.  

  קרא עוד
 • מיטאקי (Maitake)
  מיטאקי
  שם עברי מיטאקי
  שם עממי Maitake
  שם סיני
  שם בוטני Grifola frondosa

  המיטאקי הינה פטרייה מיוחדת המשוייכת למשפחת הנקבוביים גווניה סגולים וחומים והיא גדלה בתחתית עצים טרופים רחבי גזע בעיקר עצי אלון ומגיע לגדלים של כ 70 ס"מ.  פטריית המיטאקי הינה בעלת שימושים רפואיים עתיקי יומין שראשיתם בסין וביפן. היא נפוצה בטבע באזורים הרריים בצפון יפן וכן גם בצפון אמריקה ובאירופה, ומגודלת כיום גם בקנה מידה מסחרי נרחב. בטבע. בדומה לרבות מהפטריות הרפואיות גם בפטרייה זו החמרים הפעילים העיקריים הינם רב-סוכרים המסייעים בשפעול מערכת החיסון. עוצמת פעילותה הרפואית של המיטאקי מתונה, היא נטולת רעילות ומתאימה לשימוש ממושך.  

  קרא עוד
 • זנגביל | ג'ינג'ר (Ginger)
  זנגביל | ג'ינג'ר
  שם עברי זנגביל | ג'ינג'ר
  שם עממי Ginger
  שם סיני Gan Jiang
  שם בוטני Zingiber officinalis

  הזנגביל הינו עשב רב-שנתי ממשפחת הזנגביליים שמוצאו בדרום-מזרח אסיה הטרופית והגדל כיום באזורים טרופיים בהודו, סין, איי הודו המערבית, ניגריה, אוסטרליה, ברזיל וארה"ב. הצמח גדל עד לגובה של מטר אחד, עליו ארוכים ופרחיו הצהבהבים\ירקרקים\ארגמניים נישאים על קצות הגבעולים. קנה השורש, המשמש למטרות רפואיות וקולינריות, נאסף כאשר גיל הצמח נע בין 6-20 חודשים. טעמו וניחוחו של הזנגביל נוטה להתעצם בד בבד עם התבגרות הצמח, כאשר הזנגביל הגדל באפריקה נחשב לפיקנטי מכולם בעוד הזנים המתונים יותר מגיעים ברובם מסין. ברפואה ההודית המסורתית הצמח מוכר מזה אלפי שנים, ומקור שמו בשפת הסנסקריט בה פירושו 'בעל צורת קרן'. הצמח נזכר לראשונה בכתבי קונפוציוס שמלפני כאלפיים וחמש מאות שנה בעוד שבמערב הזנגביל מוכר כצמח מרפא ותבלין כבר למעלה מאלפיים שנה. במאה השלוש-עשרה הוכר ערכו הקולינרי של הצמח גם באירופה, ובימי הביניים נהגו לעשות בו שימוש להקלה במקרים של בחילות, חמרמורת ונפיחנות. ליבשת אמריקה הגיע הזנגביל עם הספרדים, בעוד שהפורטוגזים הביאוהו עימם ליבשת אפריקה. סגולותיו הרפואיות של הצמח, הן מצד המסורת והן המבוססות מחקרית, רבות ומגוונות. המחקר המודרני הראה כי הזנגביל יעיל בטיפול בבחילות והקאות וכן נמצאה השפעה מיטיבה בטיפול במצבים דלקתיים של השלד. עם זאת, נדמה כי מעלותיו העיקריות של הזנגביל, הבאות לידי ביטוי מלא בשימוש הקליני המקצועי, נוגעות ליכולתו לשפר את ספיגת הרכב הצמחים בו הוא נוטל חלק ולהעצים את זמינות הרכיבים הצמחיים הפעילים לרקמות הגוף. בנוסף, הזנגביל מפחית את תחושת הקבס הנגרמת לעתים על ידי תרופות צמחיות תוקפניות, מגן על רירית הקיבה ומפחית תופעות לוואי של צמחים אחרים. למרות עוצמת פעילותו המשמעותית, הזנגביל נטול רעילות ובטוח לשימוש הן כתרופה והן בשימוש יומיומי כתבלין.

  קרא עוד
 • קורדיספס (Cordyceps)
  קורדיספס
  שם עברי קורדיספס
  שם עממי Cordyceps
  שם סיני Dong Chong Xia Cao
  שם בוטני Cordyceps sinensis

  פטריות השק מסוג קורדיספס כוללות מעל 680 מינים. פטריית הזחל הסיני הינה פטרייה טפילה שאורכה 4-11 ס"מ, והיא מצויה בהרי סין וההימליה בסביבה קרה ולחה המכוסה עשב ושלג ובגבהים שמעל 3,000 מ'. הפטרייה גדלה לרוב על זחלי העש Hepialus armoricanus. היא נאספת בתחילת הקיץ ביחד עם שרידי גוף הזחל. עם זאת, איסוף הבר קשה לביצוע ולכן רווח גידול הפטרייה בתנאי מעבדה בתרביות תאים עם יעילות קלינית דומה ורעילות פחותה. עוצמת פעילותה הרפואית של פטריית הקורדיספס מתונה והיא נטולת רעילות.

  קרא עוד

לייעוץ ויצירת קשר עם מטפל מוסמך

03 910 2225 התקשרו או שלחו הודעה

הערה משפטית

ידע זה אינו מהווה התוויה רפואית ו/או תחליף לכל טיפול רפואי אחר. על אף שלא ידוע על תופעות לוואי משימוש ב TOP MUSHROOMS השימוש בו הוא על אחריות המשתמש בלבד. בכל שאלה רפואית על המשתמש להיוועץ ברופא המטפל