Loading...
100% חמאת שיאה טהורה (Butyrospermum parkii). לריכוך, הזנה והגנה של עור יבש במיוחד.

פורמט

קרם

מינון ואופן שימוש

למרוח פעם פעמיים ביום על העור היבש. לחמם על כפות הידיים לפני המריחה. להשתמש על פני עור שלם בלבד, יש להשתמש בתמרוק רק למטרה לשמה נועד, ובהתאם להוראות השימוש. אין להשתמש אם ידוע רגישות למרכיב.

תכולה

50 ml

-->

הרכב צמחים

 • לכיד הנחלים (Cocklebur)
  לכיד הנחלים
  שם עברי לכיד הנחלים
  שם עממי Cocklebur
  שם סיני Cang Er Zi
  שם בוטני Xanthium spp

  מוצאו של הצמח, השייך למשפחת המורכבים, במזרח התיכון, באירופה ובאסיה והוא נפוץ גם בישראל. הצמח מקובל ברפואה הסינית המסורתית והוא משמש בה לטיפול בנזלת, בחסימה של הסינוסים ובמחלות עור המלוות בגרד. ברפואת הצמחים המודרנית מיוחסת לו עוצמת פעילות בינונית והוא מותווה בעיקר לטיפול במצבים ליחתיים ואלרגיים של מערכת הנשימה העליונה.  

  קרא עוד
 • זנטוקסילום (Prickly ash)
  זנטוקסילום
  שם עברי זנטוקסילום
  שם עממי Prickly ash
  שם סיני Chuan Jiao
  שם בוטני Zanthoxylum spp

  מין זה של הצמח, ממשפחת הפיגמיים, מוצאו באמריקה הצפונית והוא מקובל בשימוש רפואי במערב. מינים נוספים נמצאים בשימוש רפואי ברחבי העולם. זנטוקסיליום היה מקובל מאד בקרב המרפאים הפיזיומדיקליים של ראשית המאה וגם כיום הוא אהוד בקרב ההרבליסטים הקליניים המודרניים לטיפול במצבים ראומטיים ובבעיות הקשורות לזרימת הדם ההיקפית. עוצמת פעילותו בינונית.  

  קרא עוד

לייעוץ ויצירת קשר עם מטפל מוסמך

03 910 2225 התקשרו או שלחו הודעה

הערה משפטית

ידע זה אינו מהווה התוויה רפואית ו/או תחליף לכל טיפול רפואי אחר. על אף שלא ידוע על תופעות לוואי משימוש בחמאת שיאה השימוש בו הוא על אחריות המשתמש בלבד. בכל שאלה רפואית על המשתמש להיוועץ ברופא המטפל.

מאמר דעה

חמאת שיאה

מאמר דעה מאת: יניב מורסיאנו, הרבליסט קליני ונטורופת

חמאת אגוז שיאה מופקת מליבת אגוזי שׁיאה . חמאת שיאה - חמאת גוף מופקת מאגוז עץ השיאה בתהליך ארוך של ייבוש וכתישה שבסופו הוא הופך לחמאה. החמאה מוכרת גם בשם 'חמאת קריטה' שכן העץ מוכר גם בשם ' עץ קריתאי (בתגום חפשי: עץ החיים). עץ השיאה גדל פרא בערבות מערב-אפריקה,  מגיע לגובה של כ-20 מטר ומניב פירות בהגיעו לגיל 25. , אך רק כשהוא מגיע לגיל 40 שנה פירותיו בשיא איכותם. ככל שהשורשים עמוקים יותר באדמה - כך האגוזים עשירים יותר בסגולותיהם . אורך חייו של עץ אגוז הכריתה הוא כ-300 שנה.

חמאת השיאה משמשת את האדם בתחומי הטיפוח והבריאות כבר אלפי שנים, וידוע על קיומה כבר בממלכות מצריים הקדומות, שם השתמשו האצילים בחמאה כדי לנסוך אותה על שיערם ועורם בכדי לשמור עליהם מפני מזג האויר המדברי, השמש הקופחת והרוחות המייבשות. חמאת השיאה מופקת במדינות אפריקה כבר מאות בשנים באופן מסורתי ועד ימנו לאותן מטרות ממש.

חמאת השיאה עשירה בוויטמין E , בחומצות שומן ובפרוטאינים. היא מיועדת לשימוש פנימי וחיצוני כאחד. השיאה מרככת, מזינה ושומרת מצוין על העור מפני יובש אך גם בעלת איכויות טיפוליות . היא בעלת גוון פנינה וכמעט חסרת ריח ולכן משמשת כבסיס מצוין  להכנת קרמים, משחות וחמאות גוף השומרות על לחות העורהיא גם מסייעת על גרויי עור הנובעים מעקיצות, מאלרגיות, כוויות שמש. החמאה משמשת כמרכיב לחות והגנה בתכשירי שיער וגם כמקדם הגנה בתכשירים לעור.