Loading...
שילוב צמחים ייחודי לתמיכה שוטפת במערכת העיכול.

פורמט

חליטות (צמח יבש)

מינון ואופן שימוש

להכנת חליטה מומלץ לשים 1-2 כפיות מהתערובת בכוס ולצקת מים רותחים. יש להשרות את התערובת במשך 10-15 דקות, לסנן ולשתות או לגרגר לפי הצורך. מינון מומלץ 2-4 כוסות ליום.

תכולה

80 גרם

מחיר לצרכן

₪49.00
הוסף לסל

הרכב צמחים

 • פיליפנדולה (Medowsweet)
  פיליפנדולה
  שם עברי פיליפנדולה
  שם עממי Medowsweet
  שם סיני
  שם בוטני Filipendula ulmaria

  שיח רב-שנתי ממשפחת הוורדניים המיתמר לגובה של כמטר וחצי או יותר. השיח מגדל עלים גדולים וירוקים עוד בחלקיו התחתונים ושולח מעלה גבעולים גבוהים כשבתמיר השיח גדלה תפרחת לבנה-צהובה ועדינה שהיא החלק השימושי בעולם צמחי המרפא. הגדל בר באירופה ובחלקים מאסיה וכן באופן תרבותי באמריקה הצפונית. הפרחים קטנים ומרובים וצבעם לבן\צהבהב. הפריחה הינה בקיץ, ובמהלכה הצמח נאסף לשימוש רפואי. השימוש הרפואי בפיליפנדולה החל בשנות השלושים של המאה התשע עשרה כאשר החלו להפיק מהצמח רכיבים נוגדי דלקת בשם סליצילאטים, וכשישים שנה לאחר מכן ייצרה חברת "באייר" הגרמנית את האצטיל-סליצילאט. ל"תרופת הפלא" החדשה הם קראו אספירין; על שם "ספיריאה" - שמו הבוטני הישן של הצמח.  ברפואת הצמחים המודרנית נחשבת הפיליפנדולה כספציפית לטיפול בחומציות יתר בקיבה ובריפלוקס, וכצמח עדין המתאים אף לטיפול בילדים.  

  קרא עוד
 • בבונג דו גווני | קמומיל (German Chamomile)
  בבונג דו גווני | קמומיל
  שם עברי בבונג דו גווני | קמומיל
  שם עממי German Chamomile
  שם סיני
  שם בוטני Matricaria recutita

  הקמומיל (הידוע גם כ"בבונג) הינו שיח נמוך קומה ורחב מימדים השייך למשפחת המורכבים. למרות שהבבונג מגיע רק ל 60 ס"מ הוא יודע להתפשט ולגדול למרבדים רחבים בשטחים גדולים. עליו דקים וירוקים ולרוב מצהיבים מימי הקיץ החמים ופרחיו הם שלוב ססגוני של קבוצת אבקנים עגולה וסימטרית במרכז הפרח וכ 10-12 עלי כותרת לבנים. השימוש הרפואי הוא בפרח השלם. למרות שישנם כיום יותר מ 15 מינים של קמומיל ישנם רק שני זנים רפואים המשמשים היום את רפואת הצמחים ועולם החליטות הטבעיות. שני המינים דומים באיכויות אך שונים בתכולת השמן האתרי שאותו הם מכילים, ולמעשה ההבדל העקרי בניהם הוא אזור הגאוגרפי בו הם : רומאי וגרמני . הקחוון (ק. רומאי) והבבונג (ק. גרמני). לאורך ההיסטוריה שימשו שני המינים, ממשפחת המורכבים, לאותן מטרות רפואיות - ואולם הקמומיל הגרמני הוא המין הנפוץ והנחקר יותר .                 מקור השם קמומיל בשפה היוונית CHAMOS = קרוב לאדמה; MELOS = תפוחים, והוא מרמז על שתיים מתכונותיו העיקריות של הצמח: הוא אינו מיתמר לגובה רב ובתקופת הפריחה מפיץ ריח נעים של תפוחים. שימושים היסטוריים בבונג : עוד במאה ה 17 המליץ חוקר הצמחים ניקולאס קולפפר על הקמומיל לטיפול בכאבי בטן, גזים, בעיות עיכול שונות, בחילות נסיעה, תסמונת המעי הרגיז ועוד. בין הסיבות לשימוש הנרחב בצמח, ניתן למנות את טעמו הטוב, ריחו הנעים, תפוצתו הרחבה וקלות השימוש בו. חלק מהחומרים החשובים שבצמח מסיסים במים ולכן גם חליטה פשוטה יכולה לשמש כתרופה. ידוע על שימוש בקמומיל כבר בימי הפרעונים ואולם העדויות הראשונות הן משנת 90 לפנה"ס. לאורך ההיסטוריה השתמשו מרבית המרפאים הדגולים בצמח. ג'רארד (Gerard, אנגליה, סוף המאה ה-16) המליץ על שימוש בקמומיל כמשתן, לבעיות גזים ולהמסת אבני כליה, ועל שתיית יין עם חליטת קמומיל נגד "קור בקיבה" ודימום כבד במחזור החודשי. ברפואת הצמחים המודרנית משתמשים בצמח בעיקר כמרגיע עדין, כתומך בבעיות עיכול שונות (גזים, קשיי עיכול, שלשולים, בחילות) וכטיפול משלים לריפוי כיבים עיכוליים ודלקות מעי. הוא נחשב לצמח עדין המתאים גם לטיפול בילדים ולשימוש ארוך טווח.  

  קרא עוד
 • קערורית ברבטה (Barbat skullcap)
  קערורית ברבטה
  שם עברי קערורית ברבטה
  שם עממי Barbat skullcap
  שם סיני Ban Zhi Lian
  שם בוטני Scutellaria barbata

  עשב רב-שנתי השייך למשפחת השפתניים ומתנשא לגובה של כחצי מטר. הפריחה בחודשים מאי- יולי. הפרחים הרמפרודיטיים (זכריים ונקביים בו-זמנית). הצמח גדל באזורים פוריים ולחים עד רום של 2000 מטר, לרוב בשולי שדות אורז, שפות נחלים ואדמות מרעה לחות בקוריאה ובדרום סין. ברפואה הסינית המסורתית הצמח משמש בין השאר לטיפול בזיהומים שונים, במחלות כבד ובגידולים ממאירים. עוצמת פעילותו בינונית והוא ניתן לשימוש לתקופה של מספר חודשים.  

  קרא עוד
 • דקל ננסי (Saw palmetto)
  דקל ננסי
  שם עברי דקל ננסי
  שם עממי Saw palmetto
  שם סיני
  שם בוטני Serenoa serrulata

  הדקל הננסי כשמו הינו עץ דקל קטן שאינו עולה על מטר וחצי השייך למשפחת הדקליים. הוא נפוץ באדמות חוליות ממזרח קרוליינה ועד פלורידה. ברפואת הצמחים המודרנית הוא מוגדר כצמח עדין, הנחשב ספציפי לטיפול בהגדלה שפירה של בלוטת הערמונית.  

  קרא עוד
 • סופורה (Sophora)
  סופורה
  שם עברי סופורה
  שם עממי Sophora
  שם סיני Ku Shen
  שם בוטני Sophora flavescens

  הסופורה הינו שיח ירוק עד השייך למשפחת הפרפרניים. זהו שיח גדול מימדים המגיע עד לגובה 1.5 מטר אך נפרס לרוחב רב. הוא בנוי ממספר רב מאוד של ענפים שמהם יוצאים ענפיפים קטנים שעליהם מסודרים העלים באופן סימטרי אחד מול השני ויוצרים יחד ענף הנראה כעלה גדול או כמניפה. פרחיו בגוונים של לבן וצהוב ובעלי מראה פעמוני והם פורחים כמו העלים על פני ענפיף אחד בצורה סימטרית להפליא . הפריחה מופיעה בחודשי הקיץ  מיולי עד אוגוסט ושורשו נאסף למטרות רפואיות באביב ובסתיו. הצמח גדל באופן טבעי בסין, והוא מקובל מאד בשימוש ברפואה הסינית המסורתית. ברפואת הצמחים המודרנית מיוחסת לו עוצמת פעילות מתונה עד בינונית והוא נחשב בטוח לשימוש משך פרקי זמן ארוכים.  

  קרא עוד

לייעוץ ויצירת קשר עם מטפל מוסמך

03 910 2225 התקשרו או שלחו הודעה