Loading...
הרכב צמחים ייחודי לאיזון וחיזוק הכושר הפיזי והמנטלי, ולהגברת הערנות והריכוז.

פורמט

חליטות (צמח יבש)

מינון ואופן שימוש

להכנת חליטה מומלץ לשים 1-2 כפיות מהתערובת בכוס ולצקת מים רותחים. יש להשרות את התערובת במשך 10-15 דקות, לסנן ולשתות או לגרגר לפי הצורך. מינון מומלץ 2-4 כוסות ליום.

תכולה

100 גרם

-->

הרכב צמחים

 • ספלילה (Gotu kola)
  ספלילה
  שם עברי ספלילה
  שם עממי Gotu kola
  שם סיני Ji Xue Cao
  שם בוטני Centella (Hydrocotyl) asiatica

  זהו שיח קטן ממשפחת הסוככיים שמוצאו בהודו ובפקיסטן. הוא נוטה לצמוח באקלים לח ובגובה של כ - 600 מטר מעל פני הים, ועלוותו משמשת למטרות רפואיות. ברפואה המסורתית ההודית (איורוודה), משמש הצמח (Brahmi) לטיפול באפילפסיה, בסניליות, בהזדקנות מוקדמת, באבדן שיער ובמחלות עור ומין. הצמח זוכה בשנים האחרונות להתעניינות רבה, בעיקר בשל השפעתו המעוררת והמחזקת, בדומה לג'ינסנג הקוריאני אדום. ברפואת הצמחים המודרנית נחשב הספלילה לצמח בעל עוצמת פעילות בינונית, המותווה בעיקר לטיפול בחולשה ובתשישות פיזית ומנטלית. הצמח מתאים לשימוש ארוך טווח.  

  קרא עוד
 • ג'ינסנג סיבירי (Sibirian Ginseng)
  ג'ינסנג סיבירי
  שם עברי ג'ינסנג סיבירי
  שם עממי Sibirian Ginseng
  שם סיני Ci Wu Jia
  שם בוטני Eleutherococcus senticosus

  ג'ינסנג סיבירי הינו עץ ירוק עד ממשפחת הקיסוסיים. העץ מגיע לגובה של 3 מטרים הוא בעל עלים ירוקים היוצאים בראשו של על ענפיף בקבוצות של 5 . מאותו קצה עניף מתפתחת קונוקנת קטנה אשר הופכת עם הזמו לאשכול פירות. פירותיו בגוונים של סגול כהה או שחור ובגידולים טובים ניתן לראותו עגול והרמוני. איזור הגידול הטבעי של הצמח הוא במזרח אסיה ובעיקר במזרח סיביר, בקוריאה ובסין. למרות שאופי פעילותו של הג'ינסנג הסיבירי דומה במהותו לזה של הג'ינסנג הקוריאני, הרי שצמח זה נחשב למתון יותר וממריץ פחות, ולכן מתאים יותר לטיפול באנשים צעירים. ברפואת הצמחים המודרנית מקובל הצמח כאדפטוגן, והוא מותווה לטיפול בתופעות של מתח ושל תשישות מתמשכים. עוצמת פעילותו מתונה והוא מיועד לטיפול בן מספר חודשים.  

  קרא עוד
 • רוזמרין רפואי (Rosemary)
  רוזמרין רפואי
  שם עברי רוזמרין רפואי
  שם עממי Rosemary
  שם סיני
  שם בוטני Rosmarinus officinalis

  הרוזמרין הרפואי הינן שיח רב-שנתי ירוק-עד  השייך למשפחת השפתניים. פרחים בגוון של כחול עמוק-סגול. גבעוליו הרבים  מוציאים ענפים ארוכים עם עלים רבים. עליו מחטיים ומקופלים וצבעם ירוק כהה בצדם העליון ואפור בצדם התחתון. הרוזמרין הרפואי נפוץ ביותר כצמח נוי בישראל, בין השאר בשל עמידותו הגבוהה. אזור הגידול הטבעי של הצמח הוא במזרח התיכון ובדרום צרפת והוא נפוץ כגידול מסחרי בארצות רבות. אגדות רבות נפוצו על אודותיו של צמח רב שנתי זה, הידוע גם כ"צמח הזיכרון". מלומדים יוונים נהגו להניח מעט רוזמרין בשערם בזמן למידה, לצורך שיפור יכולת הריכוז. הצמח הריחני הוחלף בין חברים כסמל לנאמנות ואף נזרק על קברם של מתים. במצרים העתיקה נקברו הפרעונים עם הצמח. בארצות שונות רווחה האמונה כי לרוזמרין כוחות מאגיים ויכולת לגרש שדים. הצמח נשרף בחדרי חולים כמחטא והשתמשו בו בניסיון להדוף מגפות. השמן הנדיף הינו המרכיב החשוב בצמח, והוא מכיל Rosemary Camphor. לחומר זה מיוחסת השפעה כללית מחזקת על מחזור הדם ועל מערכת העצבים, בעיקר בחלקיה האחראים על עצבוב כלי-הדם. ברפואת הצמחים המודרנית נחשב הרוזמרין לבעל עוצמת פעילות בינונית, והוא מותווה בעיקר למצבים של חולשה הנזקקים לתמיכה ולהמרצה.  

  קרא עוד
 • רודיולה (Golden Root)
  רודיולה
  שם עברי רודיולה
  שם עממי Golden Root
  שם סיני
  שם בוטני Rhodiola rosea

  רודיולה הינו צמח מרפא פופולרי הפורח באופן רב שנתי.  תפרחתו צהובה ומורכבת מעשרות פרחים מקובצים יחד על ראשיהם של עמודי השיח. הצמח שולח בין 10-15 ענפים ישירות משורשיו אשר מיתמרים עד לגובה של כ- 70 ס"מ לכל היותר ועליהם גדלים עלים חלקים ונותנים לגבעול מראה של שושנה ארוכה וירוקה. אזור הגידול הטבעי של הרודיולה הוא באזורים ההרריים של מרכז וצפון אסיה (מונגוליה, סיביר) וכן באירופה, ברוסיה, בסקנדינביה ובארצות נוספות. קנה השורש שלו, המשמש למטרות רפואה, הוא שהקנה לו את שמו, על שום ניחוח הוורד שהוא מפיץ. משך מאות שנים היה הצמח מקובל בשימוש ברפואה של ארצות סקנדינביה ורוסיה, כחומר המשפר את העמידות הפיזית ומגביר את יכולת העבודה. הוא שימש גם לטיפול בעייפות, בדיכאון, באנמיה, באימפוטנציה, בזיהומים שונים, בהפרעות עצביות - והרשימה עודנה ארוכה. מוכרים מינים שונים של רודיולה, הנבדלים זה מזה בתכולת התרכובות הפיטוכימיות שהם מכילים. משום כך יש הכרח בהגדרת מין הצמח: למטרות רפואיות משמש רק המין Rhodiola rosea. עניין זה מקבל משנה תוקף מול העובדה כי זהו המין היחידי שעבר מחקר טוקסיקולוגי נרחב, ואושר כבטוח לשימוש. מחקרים מוקדמים הצביעו על חשיבות רבה למינונים המשמשים לטיפול באמצעותו: התברר כי למינונים נמוכים עד בינוניים של הצמח יש השפעה ממריצה על מערכת העצבים המרכזית, בעוד שמינונים גבוהים יותר הראו פעילות מרגיעה. עוד עולה מן המחקרים כי במינונים נמוכים עד בינוניים הצמח המריץ את השפעתם של המוליכים העצביים נוראדרנלין, דופמין וסרוטונין במערכת העצבים המרכזית. כמו כן נמצא כי תמצית רודיולה הממריצה את השפעתם של חומרים אלה על המוח גם על-ידי הגברת החדירות של מחסום דם-מוח לחומרי המוצא לנוירוטרנסמיטורים אלה. פועל יוצא מהשפעה זו הוא עוררות של קליפת המוח והמערכת הלימבית וכתוצאה מכך המרצה של התפקודים הקוגנטיביים (חשיבה, ניתוח נתונים, הערכה, תכנון וכיו"ב) וכן של יכולת הקשב, הזיכרון והלימוד. ברפואת הצמחים המודרנית נחשבת הרודיולה לצמח בעל עוצמת פעילות בינונית, והיא נחשבת לאדפטוגן המועדף למצבים המשלבים חולשה ודיכאון.  

  קרא עוד
 • וויתניה משכרת (Ashwagandha )
  וויתניה משכרת
  שם עברי וויתניה משכרת
  שם עממי Ashwagandha
  שם סיני
  שם בוטני Withania somnifera

  הצמח, ממשפחת הסולניים, נפוץ במזרח התיכון ובחלקים הסאב-טרופיים של הודו. הוא נחשב לאחד מצמחי המרפא החשובים ביותר ברפואה ההודית המסורתית (איור-ודה), ומכונה גם "הג'ינסנג ההודי". למרות תפוצתו הרחבה בישראל אין תיעוד לשימוש רפואי בשורשיו ברפואה המסורתית של האזור, אלא רק אזכור לשימוש חיצוני בעליו. השימוש הרפואי נעשה בשניים מחלקי הצמח: שורש הוויטניה משמש כאדפטוגן מן המעלה הראשונה. ייחודו בכך שהוא ניחן גם בהשפעה מרגיעה על מערכת העצבים המרכזית. רמז לכך ניתן לקבל גם משמו. ברפואת הצמחים המודרנית מיוחסת לשורש עוצמת פעילות מתונה והוא מקובל מאד לחיזוק נפשי וגופני. העלים רעילים למדי ומיועדים לשימוש חיצוני בלבד. הם נחשבים לאחד מן התכשירים הצמחיים היעילים ביותר כנגד זיהומים פטריתיים שונים.  

  קרא עוד

לייעוץ ויצירת קשר עם מטפל מוסמך

03 910 2225 התקשרו או שלחו הודעה

הערה משפטית

ידע זה אינו מהווה התוויה רפואית ו/או תחליף לכל טיפול רפואי אחר. על אף שלא ידוע על תופעות לוואי משימוש ב SEPTICOOL השימוש בו הוא על אחריות המשתמש בלבד. בכל שאלה רפואית על המשתמש להיוועץ ברופא המטפל .