Loading...
הרכב נוזלי ללא אלכוהול בריכוז גבוהה במיוחד לתמיכה בוושט, בקיבה ובדרכי העיכול.

פורמט

תמצית

מינון ואופן שימוש

5 מ"ל ברבע כוס מים קרירים פעמיים ביום כחצי שעה לפני/אחרי ארוחה ולפי הצורך.

תכולה

200 מ"ל

מחיר לצרכן

₪198.90
הוסף לסל

הרכב צמחים

 • נטופית רפואית (Marshmallow Root)
  נטופית רפואית
  שם עברי נטופית רפואית
  שם עממי Marshmallow Root
  שם סיני
  שם בוטני Althea officinalis

  הנטופית הינה שיח המגיע לכמטר ופרחים לבנים עם 5 עלי כותרת (בסיס עלי הכותרת הוא בגוון ורוד כהה) היוצאים מכל ראשו של תחילתו של ענפיף חדש. היא גדלה בבר וכגידול חקלאי מסחרי ברחבי אירופה. זהו צמח ותיק אשר זכה גם לשימושים מסורתיים בתרבות האירופאית וזוכה לשימושים מודרנים עד היום.  המינון הגבוה של חומרים ריריים (מוצילגים) בצמח הופך אותו ליעיל ביותר בהרגעת שיעולים ולמכייח. ברפואת הצמחים המודרנית נחשבת הנטופית לצמח עדין, המתאים גם לטיפול בילדים.  

  קרא עוד
 • קחוון (Roman Chamomile)
  קחוון
  שם עברי קחוון
  שם עממי Roman Chamomile
  שם סיני
  שם בוטני Chamaemelum (Anthemis) nobile

  השם "קמומיל" מיוחס ללא פחות מתריסר צמחים שונים ממשפחת המורכבים. כיום מקובלים רק שני מיני קמומיל כבעלי פעילות רפואית, הקחוון (ק. רומאי) והבבונג (ק. גרמני). לאורך ההיסטוריה שימשו שני המינים, ממשפחת המורכבים, לאותן מטרות רפואיות, ואולם הקמומיל הגרמני הוא המין הנפוץ והנחקר יותר. פרחי הקחוון נאספים מצמחים הגדלים באופן מסחרי באנגליה, בבלגיה, בצרפת, בגרמניה, בהונגריה ובארצות נוספות. כתוצאה מגידול חקלאי של שנים רבות, לרוב הפרחים הנמצאים בשימוש רפואי שכבה כפולה של עלי כותרת. שני מיני הקמומיל דומים באיכויות ובתכולת השמן האתרי, ועיקר ההבדל ביניהם הוא גיאוגרפי: באנגליה מסורת של שימוש בקמומיל רומאי, לעומת רוב המסורות האחרות, שבחרו דווקא בקמומיל גרמני. ואולם, שני המינים נבדלים גם בתכולת השמן האתרי ובשאר המרכיבים הפעילים. ברפואת הצמחים המודרנית משתמשים בצמח לטיפול בבעיות עיכול שונות, בעיקר תסמונת המעי הרגיז (IBS). הוא נחשב לצמח עדין המתאים גם לטיפול בילדים ולשימוש ארוך טווח.

  קרא עוד
 • שוש קירח | ליקוריץ (Liquorice)
  שוש קירח | ליקוריץ
  שם עברי שוש קירח | ליקוריץ
  שם עממי Liquorice
  שם סיני Gan Cao
  שם בוטני Glycyrrhiza glabra

  השוש הקירח הינו שיח קטן ועשבוני הגדל לאורך כל ימות השנה ומשוייך למשפחת הקטניות. זהו הוא שיח קטן קומה המגיע עד מטר לכל היותר עם עלים קטנים חלקים ומשורטטים בצורת טיפה וורדי העלה בולטים, תפרחתו פרפרית (תת משפחה) ומשתנה בגונייה החומים – סגולים בין מינים שונים של הצמח. פירותיו גדלים בתרמילים (בדומה לאפונה) שבכל תרמיל כ 7 זרעים. אזור גידולו הטבעי של השוש קירח הוא באירופה, רחבי הודו ובמזרח אסיה (גם בישראל) וכיום הוא מגודל ברחבי העולם. השוש הקירח הינו מאחד מצמחי המרפא העתיקים והנפוצים ביותר לשימוש, הן ברפואות מסורתיות של תרבויות עתיקות רבות והן ברפואת הצמחים המודרנית. הסינים מחלקים את פעילותו של צמח לפי אברי המטרה עליו הוא עובד אך לשוש הקירח מייחסים לו השפעה על 12 המרידיאנים כלומר על 12 האברים ולכן הוא מככב במספר רב מאוד של פורמולות כצמח המקשר ומחבר בין הצמחים בפורמולה ומסייע לה להיספג ולהיטמע היטב במטופל. השוש הקירח מצא בית גם ברפואה היוונית העתיקה כמו גם ברפואה הערבית העתיקה, והתגלה באתרים ארכיאולוגיים המשמרים היסטוריה של אלפי שנים.  ברפואת הצמחים המודרנית מיוחסת לצמח עוצמת פעילות מתונה, והוא מותווה בעיקר לטיפול במערכות הנשימה והעיכול. טעמו של הצמח וטווח הפעילות הרחב שלו הופכים אותו לאחד הצמחים הנפוצים ביותר בפורמולות מודרניות, ומרבים להשתמש בו לצורך "איזון" הפורמולה ו"חיבור הרמוני" בין מרכיביה השונים, כמו גם לשיפור טעמה ולשם הגנה על הקיבה מפני צמחים אחרים המשולבים בפורמולה.  

  קרא עוד
 • אולמוס (Slippery Elm)
  אולמוס
  שם עברי אולמוס
  שם עממי Slippery Elm
  שם סיני
  שם בוטני Ulmus rubra

  מוצאו של האולמוס הוא במזרח ובמרכז אמריקה הצפונית וקנדה. קליפת הגזע הפנימית נאספת באביב ומיובשת לשימוש רפואי. ברפואת הצמחים המודרנית הוא נחשב לצמח עדין המתאים גם לטיפול בילדים. הוא מותווה בעיקר לטיפול במצבים דלקתיים וכיביים של מערכת העיכול.     

  קרא עוד

לייעוץ ויצירת קשר עם מטפל מוסמך

03 910 2225 התקשרו או שלחו הודעה

הערה משפטית

ידע זה אינו מהווה התוויה רפואית ו/או תחליף לכל טיפול רפואי אחר. על אף שלא ידוע על תופעות לוואי משימוש ב ST-COOL השימוש בו הוא על אחריות המשתמש בלבד. בכל שאלה רפואית על המשתמש להיוועץ ברופא המטפל