Loading...
הרכב צמחים ייחודי לתמיכה וחיזוק הנפש ולשיפור ההרגשה הכללית.

פורמט

תמצית

מינון ואופן שימוש

2-4 מזלפים, שלוש פעמים ביום. (מזלף=20 טיפות)

תכולה

100 מ"ל

-->

הרכב צמחים

 • ספלילה (Gotu kola)
  ספלילה
  שם עברי ספלילה
  שם עממי Gotu kola
  שם סיני Ji Xue Cao
  שם בוטני Centella (Hydrocotyl) asiatica

  זהו שיח קטן ממשפחת הסוככיים שמוצאו בהודו ובפקיסטן. הוא נוטה לצמוח באקלים לח ובגובה של כ - 600 מטר מעל פני הים, ועלוותו משמשת למטרות רפואיות. ברפואה המסורתית ההודית (איורוודה), משמש הצמח (Brahmi) לטיפול באפילפסיה, בסניליות, בהזדקנות מוקדמת, באבדן שיער ובמחלות עור ומין. הצמח זוכה בשנים האחרונות להתעניינות רבה, בעיקר בשל השפעתו המעוררת והמחזקת, בדומה לג'ינסנג הקוריאני אדום. ברפואת הצמחים המודרנית נחשב הספלילה לצמח בעל עוצמת פעילות בינונית, המותווה בעיקר לטיפול בחולשה ובתשישות פיזית ומנטלית. הצמח מתאים לשימוש ארוך טווח.  

  קרא עוד
 • רודיולה (Golden Root)
  רודיולה
  שם עברי רודיולה
  שם עממי Golden Root
  שם סיני
  שם בוטני Rhodiola rosea

  רודיולה הינו צמח מרפא פופולרי הפורח באופן רב שנתי.  תפרחתו צהובה ומורכבת מעשרות פרחים מקובצים יחד על ראשיהם של עמודי השיח. הצמח שולח בין 10-15 ענפים ישירות משורשיו אשר מיתמרים עד לגובה של כ- 70 ס"מ לכל היותר ועליהם גדלים עלים חלקים ונותנים לגבעול מראה של שושנה ארוכה וירוקה. אזור הגידול הטבעי של הרודיולה הוא באזורים ההרריים של מרכז וצפון אסיה (מונגוליה, סיביר) וכן באירופה, ברוסיה, בסקנדינביה ובארצות נוספות. קנה השורש שלו, המשמש למטרות רפואה, הוא שהקנה לו את שמו, על שום ניחוח הוורד שהוא מפיץ. משך מאות שנים היה הצמח מקובל בשימוש ברפואה של ארצות סקנדינביה ורוסיה, כחומר המשפר את העמידות הפיזית ומגביר את יכולת העבודה. הוא שימש גם לטיפול בעייפות, בדיכאון, באנמיה, באימפוטנציה, בזיהומים שונים, בהפרעות עצביות - והרשימה עודנה ארוכה. מוכרים מינים שונים של רודיולה, הנבדלים זה מזה בתכולת התרכובות הפיטוכימיות שהם מכילים. משום כך יש הכרח בהגדרת מין הצמח: למטרות רפואיות משמש רק המין Rhodiola rosea. עניין זה מקבל משנה תוקף מול העובדה כי זהו המין היחידי שעבר מחקר טוקסיקולוגי נרחב, ואושר כבטוח לשימוש. מחקרים מוקדמים הצביעו על חשיבות רבה למינונים המשמשים לטיפול באמצעותו: התברר כי למינונים נמוכים עד בינוניים של הצמח יש השפעה ממריצה על מערכת העצבים המרכזית, בעוד שמינונים גבוהים יותר הראו פעילות מרגיעה. עוד עולה מן המחקרים כי במינונים נמוכים עד בינוניים הצמח המריץ את השפעתם של המוליכים העצביים נוראדרנלין, דופמין וסרוטונין במערכת העצבים המרכזית. כמו כן נמצא כי תמצית רודיולה הממריצה את השפעתם של חומרים אלה על המוח גם על-ידי הגברת החדירות של מחסום דם-מוח לחומרי המוצא לנוירוטרנסמיטורים אלה. פועל יוצא מהשפעה זו הוא עוררות של קליפת המוח והמערכת הלימבית וכתוצאה מכך המרצה של התפקודים הקוגנטיביים (חשיבה, ניתוח נתונים, הערכה, תכנון וכיו"ב) וכן של יכולת הקשב, הזיכרון והלימוד. ברפואת הצמחים המודרנית נחשבת הרודיולה לצמח בעל עוצמת פעילות בינונית, והיא נחשבת לאדפטוגן המועדף למצבים המשלבים חולשה ודיכאון.  

  קרא עוד
 • דמיאנה | טורנרה (Damiana)
  דמיאנה | טורנרה
  שם עברי דמיאנה | טורנרה
  שם עממי Damiana
  שם סיני
  שם בוטני Turnera diffusa

  הטורנרה הינו שיח קטן השייך למשפחת הטורנריים. מוצאו ביבשת אמריקה הגדל בר במקסיקו, בטקסס בקליפורניה, בחלקים סוב-טרופיים של דרום אמריקה וכן בנמיביה. הצמח מחבב אקלים חם ולח, ופורח בצהוב בתקופת הקיץ, אז גם נאספים עליו לצרכים רפואיים. הדמיאנה שימשה את בני המאיה לטיפול בסחרחורות ואיבוד שיווי המשקל, והילידים המקסיקנים עשו בה שימוש בטקסים וכרכיב המקנה טעם וריח למגוון ליקרים מקומיים. במאה התשע-עשרה ותחילת המאה העשרים יצאו לצמח מוניטין כמעורר תשוקה מינית, והפרמקופיאה הצמחית הבריטית הרשמית מציינת אותו כספציפי לטיפול בליקויים בתפקוד המיני ואין-אונות. ברפואת הצמחים המודרנית משמשת הדמיאנה בעיקר כמעוררת תשוקה מינית, כמשפרת מצב רוח ולטיפול בחרדה ודיכאון. עוצמת פעילותה בינונית והיא נטולת רעילות ומותאמת לנטילה ממושכת.

  קרא עוד
 • קופטיס ()
  קופטיס
  שם עברי קופטיס
  שם עממי
  שם סיני Huang Lian
  שם בוטני Coptis chinensis

  זהו צמח ממשפחת הנוריתיים המקובל מאד בשימוש ברפואה הסינית המסורתית, בה הוא נמצא בקבוצת הצמחים מטהרי החום ומייבשי הלחות. ברפואת הצמחים המודרנית נחשב הקופטיס לבעל עוצמת פעילות בינונית, והוא משמש בעיקר לטיפול בזיהומים שונים.  

  קרא עוד

לייעוץ ויצירת קשר עם מטפל מוסמך

03 910 2225 התקשרו או שלחו הודעה

הערה משפטית

ידע זה אינו מהווה התוויה רפואית ו/או תחליף לכל טיפול רפואי אחר. על אף שלא ידוע על תופעות לוואי משימוש ב MOODI השימוש בו הוא על אחריות המשתמש בלבד. בכל שאלה רפואית על המשתמש להיוועץ ברופא המטפל