Loading...

COMP. DROSERA & ALTHEA

הרכב צמחי ייחודי הנעשה במיצוי חדשני ומתקדם, בריכוז גבוה ונטול אלכוהול (שאריות של 0.1%). ההרכב מכיל צמחים שעל פי הרפואה המסורתית מסייעים לתמיכה בדרכי הנשימה. טעמו ואיכותו של ההרכב נעימים ונוחים לנטילה, ובשל השפעתן המתונה יחסית של הצמחים ההרכב מתאים גם לשימוש בילדים. ההרכב מתאים כחלק מטיפול כרוני כמניעה וגם לשלב האקוטי .

פורמט

תמצית

מינון ואופן שימוש

ילדים: 2-4 מזלפים, 3-4 פעמים ביום. מבוגרים: 3-6 מזלפים , 3 פעמים ביום.

תכולה

100 מ"ל

-->

הרכב צמחים

 • נטופית רפואית (Marshmallow Root)
  נטופית רפואית
  שם עברי נטופית רפואית
  שם עממי Marshmallow Root
  שם סיני
  שם בוטני Althea officinalis

  הנטופית הינה שיח המגיע לכמטר ופרחים לבנים עם 5 עלי כותרת (בסיס עלי הכותרת הוא בגוון ורוד כהה) היוצאים מכל ראשו של תחילתו של ענפיף חדש. היא גדלה בבר וכגידול חקלאי מסחרי ברחבי אירופה. זהו צמח ותיק אשר זכה גם לשימושים מסורתיים בתרבות האירופאית וזוכה לשימושים מודרנים עד היום.  המינון הגבוה של חומרים ריריים (מוצילגים) בצמח הופך אותו ליעיל ביותר בהרגעת שיעולים ולמכייח. ברפואת הצמחים המודרנית נחשבת הנטופית לצמח עדין, המתאים גם לטיפול בילדים.  

  קרא עוד
 • טללית עגולת העלה | דרוסרה (Sundew)
  טללית עגולת העלה | דרוסרה
  שם עברי טללית עגולת העלה | דרוסרה
  שם עממי Sundew
  שם סיני
  שם בוטני Drosera rotundifolia

  דרוסרה הינו צמח קטן ומיוחד במראהו שמוגדר כצמח טורף הניזון מחרקים, הוא שייך למשפחת הטלליתיים. הוא בעל גבעולים נמוכים כשעל כל גבעול יש כדור תפרחתי בעל שעריות דקות אדמדמות . אזורי הגידול הטבעיים של הצמח הם בקנדה וצפון ארה"ב, צפון אירופה וצפון אסיה, יפן וקוריאה. אופן לכידת החרקים המשמשים לו למאכל מרתק למדי: בקצה הגבעול המעוגל של הדרוסרה פזורות בליטות דמויות שערות, ובקצה כל שערה בלוטה דביקה, המהווה עבור החרקים מלכודת דבש : צבעיה על פי רוב אדומים, והם מתעתעים בחרקים הטועים להתייחס לבלוטות כאילו ערכן התזונתי רב, כנהוג בחומרים אורגניים שצבעיהם עזים. אך הבלוטות אינן מכילות מינרלים וחומרים חיוניים אחרים, אלא אנזימים ומיצי עיכול שריכוזם עולה בהדרגה לאחר שנלכד חרק, ומגיע לשיאו ביום הרביעי שלאחר הלכידה. כאשר חרקים קטנים באים במגע עם הצמח הם נדבקים לבלוטות. אזי נסגר עליהם הגבעול תוך שהוא מתגלגל כלפי מטה, ומתחיל תהליך עיכולם האיטי אל תוך הצמח. בניגוד לדימוי הרצחני של הצמח מזווית המבט של החרקים, הרי שברפואת הצמחים המודרנית נחשבת הדרוסרה לצמח עדין למדי, המתאים במיוחד לטיפול בילדים. היא מותווית בעיקר לדלקות ולמצבים עוויתיים של מערכת הנשימה.  

  קרא עוד
 • שוש קירח | ליקוריץ (Liquorice)
  שוש קירח | ליקוריץ
  שם עברי שוש קירח | ליקוריץ
  שם עממי Liquorice
  שם סיני Gan Cao
  שם בוטני Glycyrrhiza glabra

  השוש הקירח הינו שיח קטן ועשבוני הגדל לאורך כל ימות השנה ומשוייך למשפחת הקטניות. זהו הוא שיח קטן קומה המגיע עד מטר לכל היותר עם עלים קטנים חלקים ומשורטטים בצורת טיפה וורדי העלה בולטים, תפרחתו פרפרית (תת משפחה) ומשתנה בגונייה החומים – סגולים בין מינים שונים של הצמח. פירותיו גדלים בתרמילים (בדומה לאפונה) שבכל תרמיל כ 7 זרעים. אזור גידולו הטבעי של השוש קירח הוא באירופה, רחבי הודו ובמזרח אסיה (גם בישראל) וכיום הוא מגודל ברחבי העולם. השוש הקירח הינו מאחד מצמחי המרפא העתיקים והנפוצים ביותר לשימוש, הן ברפואות מסורתיות של תרבויות עתיקות רבות והן ברפואת הצמחים המודרנית. הסינים מחלקים את פעילותו של צמח לפי אברי המטרה עליו הוא עובד אך לשוש הקירח מייחסים לו השפעה על 12 המרידיאנים כלומר על 12 האברים ולכן הוא מככב במספר רב מאוד של פורמולות כצמח המקשר ומחבר בין הצמחים בפורמולה ומסייע לה להיספג ולהיטמע היטב במטופל. השוש הקירח מצא בית גם ברפואה היוונית העתיקה כמו גם ברפואה הערבית העתיקה, והתגלה באתרים ארכיאולוגיים המשמרים היסטוריה של אלפי שנים.  ברפואת הצמחים המודרנית מיוחסת לצמח עוצמת פעילות מתונה, והוא מותווה בעיקר לטיפול במערכות הנשימה והעיכול. טעמו של הצמח וטווח הפעילות הרחב שלו הופכים אותו לאחד הצמחים הנפוצים ביותר בפורמולות מודרניות, ומרבים להשתמש בו לצורך "איזון" הפורמולה ו"חיבור הרמוני" בין מרכיביה השונים, כמו גם לשיפור טעמה ולשם הגנה על הקיבה מפני צמחים אחרים המשולבים בפורמולה.  

  קרא עוד

לייעוץ ויצירת קשר עם מטפל מוסמך

03 910 2225 התקשרו או שלחו הודעה

הערה משפטית

ידע זה אינו מהווה התוויה רפואית ו/או תחליף לכל טיפול רפואי אחר. על אף שלא ידוע על תופעות לוואי משימוש ב COMP. DROSERA&ALTHEA השימוש בו הוא על אחריות המשתמש בלבד. בכל שאלה רפואית על המשתמש להיוועץ ברופא המטפל .